Eva Fuková: Pábení – výstava zrušená

Dátum a čas:
streda - 08. 07. 2015 - nedeľa - 23. 08. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


V súvislosti s neuskutočnením výstavy Evy Fukovej uverejňujeme stanovisko organizátora výstavy:

STANOVISKO/OSPRAVEDLNENIE NÁVŠTEVNÍKOM K13.

„Z vážnych technických dôvodov bola fotografická výstava Evy Fukovej Pábení, ktorá mala prebehnúť v termíne od 8.7. do 23.8. 2015 zrušená, za čo sa ospravedlňujeme. So želaním radostného leta a príjemných kultúrnych zážitkov s K13* ASTRONAUTS s.r.o., organizátor výstavy Evy Fukovej“

 

Americká fotografka českého pôvodu Eva Fuková, ktorá patrí k najvýznamnejším osobnostiam českej umeleckej scény druhej polovice 20. storočia, sa predstaví v Košiciach retrospektívnou výstavou „Pábení“.  Viac než päťdesiat fotografií legendárnej autorky, ktorá svojim dielom a významom patrí medzi hŕstku zakladateľských a priekopníckych osobností českej fotografie, si záujemcovia budú môcť pozrieť v budove Bravo Kasární/Kulturparku od 8. júla do 23. augusta.

Eva Fuková patrí medzi tých, ktorí stovkám a tisícom ďalších fotografov otvárajú cesty, možnosti, prístupy k tvorbe, a to nielen v oblasti fotografie, ale aj vo výtvarnom umení. Výstava predstavuje  fotografie, ktoré sú zamerané na dve časové obdobia: fotografie vytvorené v Čechách a na cestách po Európe v období rokov 1951-1964 a cyklus newyorských fotografií  s dôrazom na sériu,  vytvorenú počas jej krátkeho pobytu v USA  v roku 1964.

Vernisáž: 8. júla o 18:00 hod.

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.