ZATVORENÉ!!! Face Of Work/Tvár práce – výstava

Dátum a čas:
streda - 09. 12. 2020 - nedeľa - 31. 01. 2021 - 11:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Na základe prijatých opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu sú od 19. decembra 2020 výstavné priestory zatvorené. 

Výstava Face Of Work/Tvár práce, ktorú uvidia návštevníci v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku od 9. decembra 2020 do 31. januára 2021, vznikla na sklonku najpodivnejšieho roku, aký si planéta, človek i ostatné živočíchy a organizmy môžu za dlhé obdobie pamätať. Okrem toho, že človek svojou prácou a dielom ovplyvnil a do značnej miery vytvoril aktuálnu klimatickú a planetárnu situáciu, súčasná planetárna a pandemická situácia spolu ovplyvnili prácu človeka. Zmenili sa staré a vytvárajú sa nové modely ľudskej práce, respektíve jej konkrétne formy a kreuje sa tak nová tvár práce. Na výstave sa prezentujú Katarína Bajkayová, Jarmila Mitríková, Kanrec Sakul, Boris Sirka, Alexander Takáč, Oscar Felber a Samuel Velebný.

Daná situácia sa vyhla máloktorému poľu profesií a práca umelcov a umelkýň, či ďalších profesionálov v umení, dizajne a širokej kultúrnej a kreatívnej sfére bola a je poznačená danými zmenami. Týmto odvetviam sa v uplynulých mesiacoch dostalo i nevídanej, hoci nevyžiadanej pozornosti a mediálnemu priestoru, ktoré podnietila najmä verejná diskusia o spoločenskom význame a hodnote profesií v umení a kultúre.

Súčasťou výstavy je architektúra z materiálov, ktoré sú v Kasárňach Kulturparku prítomné a dostupné najmä pre účely javiskového programu kultúrneho centra. Po dočasnej stavbe je možné prechádzať sa a výstavu si tak môžete pozrieť z rôznych perspektív. Verejnosti je prístupná denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00 hod.

Vstupné: 2 €

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.