Fashion KidLab: Are we ready?

Dátum a čas:
utorok - 22. 05. 2018 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Košická módna návrhárka Jana Polak vedie detské workshopy, zamerané na módu a kreativitu Fashion KidLab už niekoľko sezón. Každý školský rok vytvára s deťmi ucelenú kolekciu s vlastným príbehom. Od októbra minulého roka sú všetky stretnutia venované 100. výročiu vzniku ČSR. Tento ročník sa blíži ku svojmu záveru. Témy sú vyčerpané a zostáva už len dotvoriť začaté módne projekty a pripraviť sa na záverečnú prehliadku výtvorov. Cyklus májových tvorivých dielní s názvom Are we ready? je ubezpečiť sa, že je všetko nachystané na prezentáciu a postaviť sa na mólo pred verejnosť.

Zrekapitulujme si, čo budúci módni návrhári sedem mesiacov vymýšľali a zhotovovali vlastnými rukami. Začínali s témou KRAVATA TROCHU INAK. Kolekcia vznikla z nepotrebných kravát. Deti ich pomocou gombíkov, kúskov zvlneného papiera, rôznych zipsov a stužiek či plastových vrchnákov premenili na originálne doplnky. Vymysleli tiež avantgardné kravatové klobúky.

S vervou sa pustili aj do druhej témy RAMENAMI VPRED. Tvorili netradičné ramenné ozdoby a brošne zo zaváracích viečok. V decembri vytvárali vlastné módne časopisy podľa témy VĎAKA PANI BURDA. Január bol venovaný téme DISCO. Deti vymýšľali rôzne aplikácie a lepili ich na pánske košele, ktoré tým renovovali podľa vlastných predstáv. Vo februári ich čakala téma RIFLOVINA FOREVER. Vyskúšali si techniku plesnivých džínsov, vymýšľali ozdobné nášivky a deformovali materiál. Neskôr sa inšpirovali témou RETRO a nakoniec vyrábali RETRO TRAKY.

Aké nápady z toho všetkého skrsli v ich hlavičkách a čo sa im všetko podarilo vykúzliť? To budete pozerať, koľko kreativity sa v nich skrýva. Predtým sa však ešte stretnú, aby všetko doladili. Najbližšie 22. mája o 17:00 hod. v pavilóne Foxtrot.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.