Fashion KidLab: Avantgardný módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 21. 01. 2020 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Detskí módni dizajnéri sa v januári budú pod vedením módnej návrhárky Jany Polak venovať tvorbe zaujímavých módnych doplnkov. Inšpirovať sa budú extravaganciou. Workshopy Fashion KidLab, ktoré sa konajú pravidelne každý utorok o 17:00 hod. v pavilóne Echo, budú tentoraz venované téme Avantgardný módny štýl. Ďalšie stretnutie kreatívnych detí v novom roku bude 21. januára 2020.

Avantgardný štýl predstavuje experiment vo všetkých jeho významoch a formách. Je to spájanie zdanlivo nekombinovateľných, kreatívnych  a sebavedomých nápadov v snahe dosiahnuť inakosť. Je to jeden z kontroverzných a šokujúcich trendov. Avantgarda v oblečení je vyjadrená vo veľmi neobvyklých a extravagantných obrazoch, nezvyčajných doplnkoch, neštandardných formách oblečenia a výnimočných účesoch. Avantgardný trend v móde rozbíja všetky stereotypy a porušuje hranice zvyčajne prijímanej reality. Uveriteľná extravagancia by mala odrážať individualitu a originalitu s premyslenými prvkami v šatníku.

Podľa historikov módy sa tento štýl oblečenia objavil v 60. rokoch 20. storočia. Jeho priekopníkom bol v Európe Pierre Cardin. Spočiatku opatrnú reakciu vystriedalo veľké nadšenie pre tento módny štýl.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.