Fashion KidLab: Experimentálna móda – zips

Dátum a čas:
utorok - 20. 07. 2021 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Workshopy Fasion KidLab nemajú prázdniny. Bude sa na nich tvoriť móda rukami kreatívnych detí pod odborným dohľadom módnej návrhárky Jany Polak. Tá si pre nich pripravila na utorkové stretnutia v pavilóne Echo zaujímavú tému. Letné mesiace budú venované experimentálnej móde – konkrétne malému doplnku zips, ktorý je tak všedný a bežný , že sa stal bez väčšej pozornosti súčasťou našich životov.

„My ho samozrejme uchopíme z výtvarného pohľadu, oceníme  nielen jeho  praktickú funkciu, ale hlavne estetickú. Variabilita tejto témy siaha od náhrdelníkov, náramkov a náušníc,  až po premyslene zhotovený zipsový model. Od 19-teho storočia, kedy bol zips prvýkrát patentovaný, mu trvalo dosť dlho, pokiaľ sa ujal v móde. V šesťdesiatych rokoch bol prvý raz použitý ako módny doplnok a odvtedy sa jeho funkcia rozvíjala ďalej,“ priblížila náplň pravidelných stretnutí lektorka.

O tom, že sa so zipsom dá doslova čarovať sa malí módni návrhári presvedčia a vyskúšajú na workshopoch. Ten najbližší ich čaká 20. júla 2021 o 17:00 hod.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.