Fashion KidLab: Folklórny módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 22. 09. 2020 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Na septembrových workshopoch Fashion KidLab sa deti na pravidelných utorkových stretnutiach budú venovať folklórnemu módnemu štýlu, ktorý nám pripomína dôležitosť návratu ku koreňom, tradíciám a remeslu. Do tajov textilnej techniky, príznačnej pre tento štýl, ich zasvätí módna návrhárka a lektorka Jana Polak. Najbližšie stretnutie sa uskutoční 22. septembra 2020 o 17:00 hod. v pavilóne Echo.

Módnych návrhárov inšpiruje prepracovanosť ľudových krojov z rôznych regiónov. Globalizácia a miešanie kultúr už dávno priniesli iný pohľad na módu a ním ovplyvnené nové štýly obliekania. Folklórny štýl je charakteristický dekoratívnosťou, kvetinovými motívmi, štylizovanou ornamentálnosťou a precízne vypracovanými remeselnými detailmi.

Práve kombinácia drobných textilných techník, akými sú vyšívanie, tkanie či  paličkovanie, robí tradičné folklórne kroje a folklórny módny štýl jedinečnými a dôležitými pre zachovanie tradícií.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.