Fashion KidLab: Folklórny módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 24. 11. 2020 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Po krátkej pauze sa deti opäť môžu vrátiť do kreatívnej dielničky. Utorkové workshopy Fashion KidLab sú znovu otvorené, ale len pre maximálne šesť osôb. Počas novembrových stretnutí budú pokračovať v začatej téme. Naďalej sa budú venovať folklórnemu módnemu štýlu, ktorý nám pripomína dôležitosť návratu ku koreňom, tradíciám a remeslu. Do tajov textilnej techniky, príznačnej pre tento štýl, ich zasvätí módna návrhárka a lektorka Jana Polak. Svoje nápady budú môcť možno budúci módni návrhári premietnuť do návrhov modelov, ktoré sú vždy inšpiratívne a veľmi nápadité. Najbližšie sa deti, ktoré zaujíma móda, zídu v pavilóne Echo 24. novembra 2020 o 17:00 hod.

Módnych návrhárov inšpiruje prepracovanosť ľudových krojov z rôznych regiónov. Globalizácia a miešanie kultúr už dávno priniesli iný pohľad na módu a ním ovplyvnené nové štýly obliekania. Folklórny štýl je charakteristický dekoratívnosťou, kvetinovými motívmi, štylizovanou ornamentálnosťou a precízne vypracovanými remeselnými detailmi. Práve kombinácia drobných textilných techník, akými sú vyšívanie, tkanie či  paličkovanie, robí tradičné folklórne kroje a folklórny módny štýl jedinečnými a dôležitými pre zachovanie tradícií.

Vstupné: 2 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.