Fashion KidLab: Glamour módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 17. 12. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Dokonalosť, luxus, film, Hollywood, realita bytia či len pozlátka? Paradoxne doba poznačená vojnou a krízou dosiahla svoj vrchol v podobe vznešenosti glamour štýlu v tridsiatych rokoch minulého storočia. Pretože móda je reakcia, odraz, ilúzia. Na pravidelných stretnutiach Fashion KidLab sa budú detskí módni tvorcovia inšpirovať touto ilúziou a vytvoria outfity v štýle glamour.

Módne dielne pre najmenších sa konajú vždy v utorok v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku od 17:00 hod. Spolu s lektorkou, módnou návrhárkou, Janou Polak budú pokračovať v tematickom celku posledný raz v tomto roku 17. decembra 2019.

Glamour stelesňuje krásu, jej kúzlo, príťažlivosť ženského tela, zmyselnosť, pôvab a eleganciu na luxusnej úrovni. Je to kombinácia šarmu a dokonalého  výzoru. Cieľom je navodiť dojem neprístupnosti, nevšednosti, neobyčajnosti. Súčasťou sú honosné večierky, prepychové róby, šperky či kožušiny. Do tohto sveta bezprostrednej ilúzie o dokonalom svete sa človek nemohol dostať len tak, zo dňa na deň.

Kozmetický priemysel sa vďaka Hollywoodu vyvíjal do obrovských rozmerov. Vo vtedajších módnych časopisoch boli návody na premenu dievčaťa v „glamour“ ženu pomocou rafinovaného líčenia. V snahe vyzerať ako hollywoodské hviezdy sa ženy inšpirovali rôznymi hereckými idolmi.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.