Fashion KidLab: Historizujúci módny štýl – WORKSHOP ZRUŠENÝ!!!

Dátum a čas:
utorok - 24. 09. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Kvôli chorobe lektorky Jany Polak je dnešný workshop zrušený.

Koncept ďalšieho ročníka projektu Fashion KidLab 2019/2020 smeruje k aktívnemu vnímaniu a pozorovaniu jednotlivých odevných súčiastok, k ich vedomej kombinácii s cieľom vytvárania vlastných estetických, ale aj netradičných experimentálnych kombinácií. Hlavnou témou detských workshopov budú MÓDNE ŠTÝLY. Deti budú od septembra do júna budúceho roka tvoriť v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku už tradične vždy v utorok od 17:00 hod.

Na stretnutiach v septembri sa budú venovať téme Historizujúci módny štýl. „Významným zdrojom inšpirácie je práve historizujúca minulosť.  Ak jej dáme priestor, vynikne v zaujímavom kontraste so súčasnými prvkami. Výtvarné slohy, zjednocujúce rôzne oblasti umenia a životného štýlu v konkrétnom historickom období, ovplyvnili aj charakter a význam odevu a odievania. Konkrétne architektonické prvky, dekorácie, materiály, konštrukcie, strihové riešenia, vrstvenia či spoločenské príležitosti, to sú zašifrované historické kódy. Zopár výrazných a  zaujímavých  historických architektonických prvkov včleníme do módnych výtvorov,“ hovorí lektorka Jana Polak, ktorá workshopy vedie.

Ďalší Fashion KidLab bude 24. septembra 2019.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.