Fashion KidLab: Minimalistický módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 11. 02. 2020 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Minimalistickými princípmi sa budú inšpirovať detskí módni dizajnéri na svojich pravidelných workshopoch Fashion KidLab vo februári. Na stretnutiach každý utorok v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku budú pod vedením lektorky Jany Polak navrhovať modely s prvkami minimalistickému módnemu štýlu. Tejto téme sa budú deti venovať aj 11. februára 2020 o 17:00 hod.

Minimalizmus ako umelecký smer, ktorý sa najprv objavil v sochárstve a maliarstve, sa postupne rozšíril do ďalších oblastí – hudby, architektúry, dizajnu, filmu, literatúry, filozofie či módy. Bol očakávanou reakciou na abstraktný  expresionizmus. Používanie jednoduchých prostriedkov je akceptované pre dosiahnutie maximálneho účinku. Odstránenie všetkého „nepodstatného“ umožňuje intenzívnejšie vnímať základné a dôležité zložky umeleckého diela.

Tento módny smer vychádza z jednoduchosti a funkčnosti. Podstatné sú čisté, strohé línie a tvary, ušľachtilé materiály, monochromatická farebnosť, absencia potlačí a nefunkčných detailov. Používanie jednoduchých detailov (mašlí, uzlov, doplnkov…) je dovolené často v preexponovaných rozmeroch s jasným umeleckým zámerom.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.