Fashion KidLab: Móda 20. storočia – Christian Dior

Dátum a čas:
utorok - 27. 11. 2018 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Workshopy Fashion KidLab, zamerané na rozvoj kreativity v oblasti módy a dizajnu, pokračujú v novembri ďalším tematickým celkom. Na programe je svetová móda a svetoví módni návrhári. Na pravidelných stretnutiach sa pri tvorbe nových modelov budú deti inšpirovať Christianom Diorom. Workshopy sú tradične vždy v utorok od 17:00 do 19:00 hod. v pavilóne Foxtrot.

Ďalší Fashion KidLab pod vedením módnej návrhárky Jany Polak sa uskutoční 27. novembra. Tvorba Christiana Diora (1905 – 1957) je považovaná  za symbol elegancie, vyzdvihujúc tak ženskú krásu. V roku 1947 predstavil svoju novú kolekciu, ktorou uviedol v Paríži „New Look“ – úzke ramená, zúžený pás, zdôraznené prsia a dlhú širokú sukňu. New Look znamenal revolúciu v dámskom odievaní. Ženy,  unavené z nosenia vojnových šiat, ktoré vyzerali rovnako ako uniforma,  privítali zmenenú siluetu. Kritici vyčítali Diorovi plytvanie látkami pri tvorbe objemných rób. Ženy ich však milovali, aj  keď  denné modely vážili vyše 8 a večerné róby aj 30 kilogramov.  Paríž sa stal centrom svetovej módy. Deti budú vytvárať „diorovské“ sukne plné kvitnúcich kvetov.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.