Fashion KidLab: Móda 20. storočia – Donatella Versace

Dátum a čas:
utorok - 26. 02. 2019 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Pri tvorbe nových módnych kolekcií sa detskí módni návrhári budú na workshopoch Fashion KidLab vo februári inšpirovať ďalšou svetovo uznávanou módnou návrhárkou z Talianska. Tentoraz to bude Donatella Versace, ktorá v 70. rokoch nasledovala svojho brata Gianniho Versace. Stala sa jeho hlavným kritikom a poradcom zároveň. Profesijne sa zdokonaľovala k vytvoreniu vlastnej módnej kampane.

Donatella je známa tým, že pre prezentáciu svojich modelov využíva známe svetové osobnosti namiesto neznámych modeliek. Vďaka svojim schopnostiam dokázala  značku Versace bezkonkurenčne presadiť po celej Európe a Spojených štátoch. Jej popularita ešte vzrástla, keď navrhla slávne zelené šaty nazvané „Jungle-Dress“ pre Jenifer Lopez na Grammy v roku 2000.

Už rok po smrti svojho slávneho brata uviedla svoju prvú couture kolekciu v hoteli Ritz v Paríži. Na jeho počesť dodržala všetky jeho zvyčajné show prvky ako sklenené mólo nad vodnou hladinou. Rada usporadúva noblesné večierky pre svojich hostí.

Počas stretnutí si deti vytvoria vlastné modely či módne doplnky pre nimi určenú „osobnosť“. Hľadať nápady budú v pavilóne Foxtrot v Kasárňach/Kulturparku 26. februára o 17:00 hod. spolu s lektorkou Janou Polak.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.