Fashion KidLab: Móda 20. storočia – Giorgio Armani

Dátum a čas:
utorok - 15. 01. 2019 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Na workshopoch Fashion KidLab sa detskí módni návrhári pri tvorbe svojich nových kolekcií inšpirujú svetovými menami. V januári si za svoj vzor zoberú talianskeho dizajnéra Armaniho. Jeho modely predstavujú eleganciu, v ktorej sa snúbi nadčasovosť a aktuálne trendy. Svojim nezameniteľným štýlom, v ktorom sa spája nenútenosť s kvapkou výstrednosti, si získal srdcia miliónov žien a mužov po celom svete. Rovnako ako jeho modely, aj kozmetika a parfumy  sú synonymom pre kvalitu, nadčasovosť a úspech. V módnej dielni budú deti hľadať nápady od tejto známej osobnosti v módnom priemysle v pavilóne Foxtrot v Kasárňach/Kulturparku 15. januára 2019 spolu s lektorkou Janou Polak. Stretnú sa o 17:00 hod.   

Giorgio Armani (1934) je módny návrhár, známy tvorbou  oblečenia  pre mužov, čistým a  prispôsobivým štýlom. V roku 1971 vytvoril módnu spoločnosť Armani a v roku 2001 bol vyhlásený za najúspešnejšieho talianskeho dizajnéra.

Mať v šatníku nejaký model od Armaniho je známkou určitej spoločenskej prestíže, dobrého postavenia a vybraného vkusu. Už niekoľko desiatok rokov patrí medzi elitu a jeho modely sú rafinovane jednoduché, elegantné a nadčasové. Jednou z vecí, ktoré ho preslávili, bolo ležérne pánske sako športového charakteru. Neskôr ho ponúkol aj ženám. Boli to časy, keď sa ženy museli obliekať ako muži, aby ich brali vážne.

Armaniho rukopis je charakteristický ležérnym strihom, kvalitnými materiálmi a dokonalým spracovaním. Okrem vplyvu na svetovú módu k jeho značke neodmysliteľne patria parfumy. Inšpiráciou pre deti budú zaujímavé flakóny, ktoré si zhotovia ako maxi šperky.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.