Fashion KidLab: Móda 20. storočia – Issey Miyake

Dátum a čas:
utorok - 19. 03. 2019 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Inšpiráciou pre detských módnych návrhárov na workshopoch Fashion KidLab bude v marci japonský dizajnér Issey Miyake. Známy je predovšetkým svojským využívaním technológií, experimentu a princípov ázijskej estetiky. S jeho nápadmi sa deti pod dohľadom lektorky Jany Polak oboznámia a pokúsia sa niečo podobné vytvoriť deti na stretnutí 19. marca 2019 o 17:00 v pavilóne Foxtrot v Kasárňach/Kulturparku. Inšpirujúca pre ne bude ázijská proporcionalita a asymetria.

Issey Miyake počas 70. rokov experimentoval s množstvom techník, s  rôznymi zmesovými látkami a syntetickými textíliami, z čoho vznikali jeho umelecké módne kreácie. V 90. rokoch vymyslel šaty z plisovaných materiálov, ktoré držali svoj tvar a pripomínali skôr skulptúry, než šaty.

Neskôr prišiel s ďalším nápadom. Vyvinul špeciálny výrobný proces, teda bezšvové oblečenie, vytvorené z jedného dielu látky, eliminujúc tak inak nevyhnutné šitie. Táto technológia, nazvaná A-POC Clothing line, umožňuje pomocou špeciálne naprogramovaných pletacích strojov vyrábať nepretržitú „tubu“ pleteniny, ktorú je potrebné len odstrihnúť na určenom mieste. Švy nie sú zošívané, ale vznikajú splietaním alebo rozpletaním pôvodného textilného základu. Issey Miyake aplikuje tento nový technologický proces aj na doplnky alebo čalúnnické produkty. Podľa neho je to trendom budúcnosti. Jeho tvorba fascinuje neustálou nadsádzkou a kreáciami na hranici medzi módou a ozajstným umením.

Vstupné: 2 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.