Fashion KidLab: Móda 20. storočia – Yves Saint Laurent  

Dátum a čas:
utorok - 04. 12. 2018 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Módna dielňa Fashion KidLab, v ktorej netvoria dospelí, ale deti, sa pri tvorbe svojich nových kolekcií inšpiruje svetovými návrhármi. V decembri budú čerpať nápady od jedného z najvplyvnejších tvorcov módy 20. storočia. Ich vzorom bude francúzsky návrhár Yves Saint Laurent (1936 – 2008), ktorý počas svojej dlhej kariéry menil trendy a jeho značka YSL sa stala symbolom kreativity a luxusu. Workshopy sa tradične konajú vždy v utorok od 17:00 do 19:00 hod. v pavilóne Foxtrot. Najbližšie sa deti stretnú 4. decembra.

Pre Yvesa Sainta Laurenta bola rozhodujúca jeho spolupráca s módnym domom Dior. Vo veku 21 rokov (1957) mu bolo zverené vedenie domu, keď Christian Dior odišiel na dovolenku, z ktorej sa už nikdy nevrátil. Bolo to najkreatívnejšie a najúspešnejšie spojenie v histórii módy.

Yves Saint Laurent okamžite začal vytvárať svoj nezameniteľný štýl kombinovaním tradičných Diorových prvkov s viac nositeľným realistickým štýlom. Jeho prvou kolekciou bola Ligne Trapéze, ktorá sa stala okamžitým hitom, pričom predaj vzrástol o 35 percent. Svojou poslednou kolekciou pred svojím odchodom od Diora (1960) si rozhneval väčšinu svojich doterajších zákazníčok. Na predvádzacie móla sa dostala móda ulice a beatnickej generácie – čierne roláky, kožené bundy, nohavice a čižmy.

Koncom 60. rokov, v ére hippies, vymenil futuristický geometrizmus svojich kreácií za dlhší, romantickejší vzhľad. V roku 1968 navrhol kolekciu v štýle safari a taktiež po prvý raz použil priesvitné materiály. S obľubou používal zamat  a nechával sa inšpirovať Ruskom, Áziou a Afrikou. V 70. rokoch sa vrátil k androgýnnemu vzhľadu svojich modelov – muži i ženy nosili saténové nohavice, nazberané košele a šatky viazané okolo pása.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.