Fashion KidLab: Módne štýly tradičných kultúr

Dátum a čas:
utorok - 25. 08. 2020 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Módne workshopy Fashion KidLab nechýbajú deťom ani počas letných mesiacov. Augustovou témou budú Módne štýly tradičných kultúr. Venovať sa jej budú vždy v utorok od 17:00 v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku.

Ako prezradila lektorka a módna návrhárka Jana Polak, na stretnutiach sa spoločne symbolicky priblížia k rôznym vybraným tradičným kultúram prostredníctvom módnych kreácií a doplnkov. Dôležitou súčasťou kultúrnej pestrosti národov sú  ich tradičné odevy, dlhodobo a precízne vytvárané, ako aj starostlivo  uchovávané. Po stáročia odzrkadľujú historickú harmóniu či napätie daného obdobia. Vypovedajú nám niečo o estetickom cítení, symbolike, rituálnych tradíciách či zvykoch jednotlivých kultúr. Odkrývajú remeselné zručnosti, túžbu po dekoratívnosti, pompéznosti alebo obyčajnej strohosti. Akokoľvek sú neustálym inšpiračným zdrojom pre súčasnú módu a estetiku.

Najbližšie módne dielne pre deti sa uskutočnia 25. augusta 2020. Vstupenky odporúčame zakúpiť si online.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.