Fashion KidLab: Ramenami vpred

Dátum a čas:
utorok - 28. 11. 2017 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Módna návrhárka Jana Polak organizuje pre deti obľúbené workshopy Fashion KidLab. Kreatívne dielne sa konajú pravidelne každý utorok a svoje nápady budú detskí návrhári premieňať na zaujímavé modely v priestore pavilónu Foxtrot vždy od 17:00 do 19:00 hod. Novembrová téma má názov RAMENAMI VPRED. Najbližšie stretnutie je naplánované na 28. novembra.

Podstatnou inšpiráciou je móda retro obdobia, s dôrazom na ramená. Symbolicky to menilo obraz ženy v  silnú, sebavedomú a rozhodnú. No okrem toho tento trend lahodil ženskej postave vďaka rozmerovým kontrastom medzi ramenami , pásom a bokmi. Ramenné vypchávky sa používajú dodnes, avšak nie v takej expresívnej interpretácii (výnimku tvoria dizajnérske kreácie).

„Hravou formou aplikujeme túto tému do súčasnej módy s použitím textilných aj netextilných materiálov, ale predovšetkým ramenných vypchávok ako základných súčiastok v rôznych veľkostných prevedeniach. Dekorovanie odevu v oblasti ramien, úmyselné zvýraznenie línie ramien pomocou vyrobených ramenných aplikácií s použitím drobných kovových súčiastok a ozdôb. Tému ukončíme malou vernisážou,“ hovorí lektorka.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.