Fashion KidLab: Riflovina forever

Dátum a čas:
utorok - 20. 02. 2018 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Pavilón FOXTROT


Na obľúbených workshopoch Fashion KidLab sa detskí módni návrhári zoznamujú stále s novými a zaujímavými témami a technikami. Spolu s módnou návrhárkou Janou Polak, ktorá dlhodobo vedie kreatívne dielne, sa na februárových stretnutiach vždy v utorok od 17:00 budú venovať téme Riflovina forever (navždy). Najbližšie sa deti stretnú 20. februára v pavilóne Foxtrot.   

Jeansy, džíny, denim, rifle… asi najznámejšie a najobľúbenejšie nohavice, ktoré najprv slúžili ako pracovný odev amerických robotníkov v roku 1858. Pre pevnosť a odolnosť tkaniny, z ktorej boli vyrábané, neboli spočiatku také elastické, mäkké, pohodlné a príjemné. O 100 rokov neskôr boli už symbolom revolty, slobody a mladosti. Jednoznačne to bol odev mladej generácie a v súvislosti s ekonomicko-politickými otázkami znamenali džínsy náladu pokroku a pokrokových myšlienok.

Do Československa sa tento duch revolty dostal až po smrti Stalina, kedy sa odštartovalo spoločenské uvoľnenie. Od 80-tych rokov sa denim ako látka stáva záujmom stylistov a módnych dizajnérov, ktorí už mierne upravovali základný strih džínsových nohavíc podľa aktuálnych módnych trendov a požiadaviek doby. Riflovina už nebola spájaná výlučne s rebelskými myšlienkami, ale dostala sa do všetkých spoločenských vrstiev.

Na základe požiadaviek a stále rastúcemu dopytu po tomto tovare sa začala aj výroba prvých československých džínsov, avšak v porovnaní k originálu vo veľmi zredukovanej podobe. Tie pravé a ozajstné sa kupovali výlučne v Tuzexe a boli veľmi drahé.

„Na našich stretnutiach sa budeme „hrať“ s textúrou riflového materiálu a pripomenieme si efekty, akými sú plesnivé rifle či odfarbené riflové odevné súčiastky. Použitím recyklovaných denimových odevov vznikne zaujímavá a odvážna riflová kolekcia,“ sľubuje lektorka.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.