Fashion KidLab: Romantický módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 26. 11. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Romantický ako jemný, ľahký, vzdušný, priehľadný, dievčenský, nežný, dekoratívny, tajomný, kúzelný… Taký je romantický módny štýl, ktorý bude novembrovou témou detských workshopov Fashion KidLab. V tomto ročníku sa deti venujú aktívnemu vnímaniu a pozorovaniu jednotlivých odevných súčiastok a ich netradičným experimentálnym kombináciám. Malí módni návrhári sa stretávajú vždy v utorok v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku.

Romantický módny štýl pochádza z konca 19. storočia. Spočiatku boli odevy v tomto štýle ťažké a veľmi nepohodlné. Postupne s nádychom provensálskeho štýlu naberali na praktickosti a pohodlnosti. Presahy romantického módneho štýlu smerujú istým spôsobom ku krehkosti a „naivite“. Vzdušné volánové rukávy,  priehľadná čipka s florálnym či ornamentálnym motívom v kombinácii s výšivkou sú často používanými detailmi tohto štýlu.

Pod vedením lektorky Jany Polak budú účastníci detských workshopov zhotovovať hravé čelenky z lúčnych kvetov, ktoré „prevoňajú“ celý pavilón počas novembrových stretnutí. To najbližšie sa uskutoční 26. 11. 2019 o 17:00 hod.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.