Fashion KidLab: Vojenský módny štýl

Dátum a čas:
utorok - 15. 10. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Echo


Detské workshopy Fashion KidLab sa v tomto ročníku venujú aktívnemu vnímaniu a pozorovaniu jednotlivých odevných súčiastok a ich netradičným experimentálnym kombináciám. Októbrovou témou je Vojenský módny štýl, ktorému sa budú malí módni návrhári venovať každý utorok v pavilóne Echo v Kasárňach/Kulturparku. Najbližšie stretnutie bude 15. októbra o 17:00 hod.

Svojou kombináciou zdanlivo nespojiteľného si vojenský módny štýl získal obľubu koncom 80-tych rokov práve kombináciou vojenskej uniformy a ženskej elegancie. Dámske odevy,  navrhnuté vo vojenskom štýle  sa vyznačovali prísnymi líniami a rovnými siluetami.

Tento štýl je štylizáciou vojenskej uniformy s „povinnými“ prvkami oblečenia,  akými sú ramenné popruhy, lesklé gombíky, kravata, šnurovanie, zvýraznené ramená a masívne kovové pracky. V súčasnosti je tento štýl prezentovaný v celej jeho rozmanitosti, avšak s dôrazom na vybraný  dominantný akcent. Vďaka  invencii sa vojenský štýl  stal súčasťou kreatívnych šatníkov. Spočiatku základnou farbou pre vojenský štýl bola zelená a jej odtiene. Neskôr  vojenskému štýlu dizajnéri ponúkli  tmavo modrú farbu pre svoju eleganciu a reprezentatívnosť.

„Počas našich stretnutí sa inšpirujeme vybranými prvkami  vojenského štýlu, ktoré spracujeme do kolekcie módnych doplnkov (klobúky, rukavice, tašky…)“, uviedla lektorka Jana Polak.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.