Fázy a koncepty / Homo Ludio Artifex – výtvarné návrhy v digitálnych hrách súčasnosti

Dátum a čas:
štvrtok - 05. 10. 2017 - nedeľa - 29. 10. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Výstava slovenského herného concept artu – výtvarných návrhov s názvom Fázy a koncepty – výtvarné návrhy v digitálnych hrách súčasnosti s podtitulom Homo Ludio Artifex predstavuje vybrané projekty významných slovenských herných štúdií a talentovaných umelcov. Návštevníci si ju môžu pozrieť v Galérii Alfa v Kasárňach/Kulturparku do 29. októbra.

Každé vystavené dielo demonštruje jednotlivé fázy vývoja grafických návrhov v digitálnych hrách, pričom nezostáva iba pri počiatočných skiciach. Postavy, objekty alebo prostredia prechádzajú od prvotného nápadu až po finálny výstup dlhou cestou. Čo sa nakoniec objaví vo vydanej hre, môže byť z technických, estetických alebo ideových príčin často pôvodnej predlohe veľmi blízke, no rovnako aj vzdialené. Výstava vďaka rozdeleniu každého výstupu na jednotlivé fázy vývoja ukazuje, čím všetkým si musí výtvarný návrh prejsť, aby nakoniec uzrel v digitálnej podobe svetlo sveta na našich monitoroch a televíznych obrazovkách.

Výstava, ktorej kurátori sú Maroš Brojo a Mária Rišková, je sprievodným podujatím konferencie GVE (game development – visual art -education), organizovanej Fakultou umení Technickej univerzity v Košiciach. Partnermi podujatia sú: Slovenské centrum dizajnu, Pixel Federation, Slovak Game Developers Associaton, Creative Industry Košice, Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné: 1 €

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.