Festival Be2Can – Taxi Teherán

Dátum a čas:
streda - 07. 10. 2015 - 19:30 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Druhý ročník unikátnej prehliadky filmov z troch prestížnych festivalov Benátky, Berlín a Cannes zavíta aj do Kasární/Kulturparku.  Filmová prehliadka sa začína 7. októbra a potrvá celý týždeň. Podujatie je súčasťou festivalu Rozmanitosť.

Sloboda nepotrebuje taxameter. Víťazný film Berlinale 2015 z ilegálnej dielne Džafara Panahího Taxi Teherán triumfuje nad politickou represiou. Renomovaný iránsky tvorca sa vo svojej druhej snímke, natočenej v rámci núteného domáceho väzenia, premenil na taxikára, ktorý prostredníctvom rozhovorov s rozličnými klientmi ponúka vycibrený kritický pohľad na iránsku spoločnosť. Panahí tu bez akejkoľvek sebaľútosti a s odzbrojujúcim humorom nastoľuje otázku, ako sa má správať umelec v krajine, ktorá mu neumožňuje slobodu prejavu. S kamerou, pripevnenou za predným sklom svojho auta, nakrútil Panahí film názornejší než mnohé sociálno-politické štúdie.

Vstupné: 3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.