Festival Comedy: Kňazove deti – film

Dátum a čas:
sobota - 01. 04. 2017 - 16:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festivalu Art Film Fest, ktorý sa už po druhý raz bude konať v júni v Košiciach, predchádza séria filmových podujatí od začiatku roka. Art Film Fest v spolupráci so spoločnosťou Film Europe prináša každý mesiac špičkové filmové udalosti. Prvý apríl bude patriť Comedy festivalu.

Svieža satirická komédia Kňazove deti privedie o 18:00 hod. diváka na malý ostrov chorvátskej Dalmácie. Adaptácia divadelnej hry Mate Mitišića, ktorý sa podieľal aj na tvorbe filmového scenára, humorným spôsobom reflektuje závažné a aktuálne témy dnešnej chorvátskej spoločnosti. V roku 2013 sa bizarná komédia režiséra Vinko Brešana okrem nominácie na Krištáľový glóbus uchádzala aj o Cenu EFA (európska odboba Oscara) v kategórii Najlepšia komédia a na MFF v Pule si Nikša Butijer za herecké stvárnenie trafikanta Petara prevzal cenu Zlatá Arena za Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Snímka bola uvedená aj na Medzinárodnom filmovom festivale Praha – Febiofest 2014.

Mladý kňaz Fabian sa pokúsi zvýšiť populačný rast svojským spôsobom. Spolu s pobožným majiteľom trafiky Petarom a lekárnikom Marinom prepichujú kondómy a antikoncepčné tabletky menia za vitamíny. Čoskoro sa presvedčia o tom, že cesta do pekla je vždy vydláždená dobrými úmyslami.

Vstupné: 3 €/permanentka na 3 filmy 6 €

Vstupenky online                  PERMANETKA


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.