Festival divadiel strednej Európy

Dátum a čas:
štvrtok - 06. 09. 2018 - sobota - 08. 09. 2018 - 19:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Košice budú od 5. do 9. septembra 2018 už po dvanásty raz žiť divadlom. Na Festival divadiel strednej Európy zavítajú renomované divadelné súbory zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, ktoré ponúknu deväť divadelných predstavení na rôznych miestach. Okrem Historickej budovy ŠD Košice, Divadla Thália, Bábkového divadla v Košiciach, uvidia diváci dve v Kasárňach/Kulturparku. S produkciou Ghost/Prízrak sa predstaví Štúdio tanca Banská Bystrica. S hrou Davida Zábranského Herec a stolár Mayer hovorí o stave svojej domoviny vystúpia herci Studia hrdinů z Prahy.

Predstavenie Ghost/Prízrak odtancujú Banskobystričania 6. septembra o 21:00 hod. Každého z nás prenasleduje nejaký prízrak. Niektoré prízraky nás samé navštevujú v noci, iné zas márne hľadáme celý život. Ich neviditeľná prítomnosť nás vedie k reálnej vízii a k úprimnému hľadaniu našej túžby. Podnecuje to najlepšie v nás, uchvacuje, ale aj zvádza a deštruuje. Nechať sa zviesť? Či skúsiť uniknúť – aj tak bez možnosti skryť sa?

S monodrámou Davida Zábranského: Herec a stolár Majer hovorí o stave svojej domoviny prídu do Košíc českí umelci 8. septembra. Od 19:00 hod. dajú odpovede na otázky: Čo je Česko? Kde Česko začína a kde končí? Kto chce v Česku žiť? Kto tam žije, a prečo? Kto alebo čo nesie vinu za súčasnú nechuť Majera a jemu podobných k Česku? Nesie vinu za nechuť súčasný český prezident?

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:

Ghost/Prízrak

Herec a stolár Majer hovorí o stave svojej domoviny


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.