FESTIVAL DIVADIEL STREDNEJ EURÓPY

Dátum a čas:
štvrtok - 04. 09. 2014 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Začiatok septembra bude v Košiciach patriť divadlám a 8. ročníku Festivalu divadiel strednej Európy (Central European Theatre Festival, ktorý sa uskutoční v dňoch 3. – 7. 9. Predstavenia divadelných súborov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska sa budú v netradičných divadelných priestoroch. S Krajinou nepokosených lúk príde do Kasární/Kulturparku 4. septembra Divadlo Pôtoň. Prinesie megametaforickú správu o Slovensku a Slovákoch. Prazvláštne jazykové obrazy odkazujú na formovanie slovenského národa, na budovanie vlastnej identity, na vzťah k pôde, k územiu, k domovu, k tradíciám, ale sú aj o našom vykročení z priemernosti, xenofóbii a o nespočetných migračných vlnách smerom na západ.

Mikuláš Hoblina Šahanský vytvoril v štrnástich obrazoch niekoľko novodobých mýtov opierajúc sa o slovanskú mytológiu, ktorá je presiaknutá vlkolakmi, čarodejnicami, hladom a tmavými nocami s mesiacom v splne, ale motívy čerpal aj zo slovenských ľudových rozprávok, ktoré sú zase plné zamordovaných panien, silných junákov, krvi a strachu.  Krajina nepokosených lúk je súčasnou výpoveďou tvorcov o stave Slovenska a v mnohom ide o hyperbolizovaný pohľad na seba samých – učupených pod Tatrami.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.