Festival rodín

Dátum a čas:
sobota - 11. 06. 2016 - 12:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Areál Kasární/Kulturparku sa 11. júna stane dejiskom Festivalu rodín, ktorý sa uskutoční v parku od 14:00 hod., v prípade nepriaznivého počasia v budove Bravo. Priestranstvá a javiská ožijú ľudovou kultúrou a folklórnymi skupinami. Bude sa tancovať, spievať, ochutnávať tradičné jedlá a remeslu sa návštevníci môžu priučiť v tvorivých dielňach. Festival vyvrcholí večerným galaprogramom folklórnych rodín a zábavou pri ľudovej hudbe.

Hrať bude muzika Milana Rendoša, otvorená bude škola ľudového tanca pre deti i dospelých pod vedením Vlada Michalka a Mariany Svoreňovej. Vystúpia folklórne skupiny Vinica z Myslavy, Parchovianka z Parchovian, Jedlina z Kojšova, ale aj hostia z maďarskej Nyíregyházy. Pripravené sú súťaže pre celé rodiny, majstri ľudových remesiel ponúknu svoje výrobky na trhu a koštovať sa budú chutné jedlá. V „hladkárni“ si budú môcť deti pohladiť domáce zvieratká.

Vstup na podujatie, ktoré organizujú Kultúrne centrum údolia Bodvy a Rudohoria v spolupráci s K13 – Košické kultúrne centrá, je voľný.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.