Festival Rozmanitosť

Dátum a čas:
streda - 04. 10. 2017 - sobota - 07. 10. 2017 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival Rozmanitosť prináša rôzne druhy umenia cez príbehy ľudí z najrôznejších menšín a ľudí na pomyselnom pokraji spoločnosti. Koná sa v Kasárňach/Kulturparku a vo Výmenníku Važecká vždy začiatkom októbra. Jeho vyvrcholením je Polievkový festival. Cieľom podujatia je prispieť k pochopeniu a úcte k inakosti a zvýšeniu tolerancie v spoločnosti. Tento rok je venovaný dobrovoľníckej pomoci na utečeneckých hraniciach a v táboroch.

 „Hlavnou líniou 5 ročníka je priblížiť osobné motivácie a skúsenosti ľudí zo Slovenska, ktorí sa z vlastného presvedčenia rozhodli pomáhať v utečeneckej kríze. Kľúčové sú pre nás tri pojmy dôležité pre existenciou rozmanitosti – ľudskosť, skúsenosť, pochopenie,“ hovorí dramaturgička Ľudmila Horňáková.

Počas festivalu sa záujemcovia môžu 5. októbra zapojiť do šitia nosičov pre bábätká, ktoré poputujú matkám v núdzi. Workshop Domov na mamKE bude vo Výmenníku Važecká v čase od 13:00 do 19:00 hod. Navštíviť môžu aj výstavu výtvarníčky Daniely Krajčovej Počestní pocestní, ktorá sa dlhodobo venuje téme utečenectva a integrácii cudzincov (3. 10. – 7. 11., budova Bravo). Príbehy dobrovoľníkov, ktorí boli utečencom pomáhať na hraniciach, si môžu vypočuť v Živej knižnici (7. 10., od 15:00 do 17:00 hod.) na Polievkovom festivale (7. 10.) . Sprievodným podujatím budú diskusie pre študentov stredných a vysokých škôl, zamerané na rôzne metódy zvýšenia tolerancie v praxi.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.