Festival sakrálneho umenia – ekumenický koncert

Dátum a čas:
sobota - 24. 11. 2018 - 15:00 - 17:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Festival sakrálneho umenia v Košiciach je najstarším a ojedinelým podujatím na Slovensku. Od roku 1991 ho organizuje Mesto Košice v spolupráci s viacerými cirkvami a cirkevnými predstaviteľmi a Komisiou cirkví Mestského zastupiteľstva v Košiciach. Košice patria svojou národnostnou a náboženskou rozmanitosťou k mestám s prívlastkom tolerancie a porozumenia. Od nepamäti sú otvoreným mestom, mestom náboženskej znášanlivosti, ku ktorej prispieva aj sakrálny festival. Jeho 29. ročník sa bude konať 11. – 25. novembra. V rámci neho sa 24. novembra v Kunsthalle/Hale umenia uskutoční ekumenický koncert. Od 17:00 hodiny sa na ňom predstaví šesť speváckych zborov s približne 200 účinkujúcimi.

Na koncerte, na ktorom sa rôznorodosť spevov jednotlivých cirkví zlieva v jednu oslavu Stvoriteľa, vystúpia spevácky zbor Apoštolskej cirkvi Debora, spevácky zbor Evanjelickej cirkvi a. v. Chválospev, Kňazský zbor Košickej eparchie, spevácky zbor pri maďarskom reformovanom cirkevnom zbore v Košiciach Laudate dominum a Spevácky zbor sv. Faustíny pri kostole Božieho milosrdenstva na Sídlisku KVP. Hosťom večera bude Košický spevácky zbor učiteľov. Magické podujatie poteší srdce i dušu všetkých milovníkov zborových a liturgických spevov.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.