Festival sakrálneho umenia – ekumenický koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 17. 11. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


November sa v Košiciach spája s Festivalom sakrálneho umenia i oslavou sv. Alžbety Uhorskej a Durínskej, patrónky mesta a Dómu sv. Alžbety. Jeho 30. ročník bude ekumenickou prehliadkou sakrálneho umenia v oblasti hudobnej, výtvarnej, dramatickej a filmu v rôznych koncertných sálach, kostoloch, galériách, múzeách a filmových kluboch. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia je ekumenický koncert, ktorý sa uskutoční v Kunsthalle/Hale umenia 17. novembra 2019 o 17:00 hod.

Na koncerte, na ktorom sa rôznorodosť spevov jednotlivých cirkví zlieva v jednu oslavu Stvoriteľa, vystúpi 240 účinkujúcich zo šiestich zborov vrátane hosťujúceho. Svojim spevom potešia poslucháčov spevácky zbor Apoštolskej cirkvi DEBORA, Spevácky zbor Bratskej jednoty baptistov, spevácky zbor Evanjelickej cirkvi a. v. Chválospev, spevácky zbor pri maďarskom reformovanom cirkevnom zbore v Košiciach Laudate Dominum, Zbor sv. Cyrila a Metoda pri Katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky a Zbor sv. Cecílie Dómu sv. Alžbety. Magické podujatie poteší srdce i dušu všetkých milovníkov zborových a liturgických spevov. Vzácnym hosťom podujatia bude Detský spevácky zbor Pro Musica – Magnólia.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.