Festival sakrálneho umenia – ekumenický koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 13. 11. 2016 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Festival sakrálneho umenia je najstarším podujatím a ojedinelým v rámci Slovenska, ktoré každoročne pripravuje Mesto Košice po novembri 1989. Svojou národnostnou a náboženskou rozmanitosťou sa Košice zaradili k mestám s prívlastkom tolerancie a porozumenia. Od nepamäti sú otvoreným mestom, mestom náboženskej znášanlivosti, ku ktorej prispieva aj sakrálny festival.

Popri sebe žijú veriaci rôznych kresťanských cirkví, iných vierovyznaní, ale i ľudia bez vyznania. Už viac ako 20 rokov tu pôsobí Ekumenické spoločenstvo, ktoré združuje kresťanské cirkvi a cirkevné spoločenstvá na území Košíc – Apoštolská cirkev, Bratská jednota baptistov, Cirkev bratská, Československá cirkev husitská, Evanjelická cirkev a.v., Gréckokatolícka a Rímskokatolícka cirkev, Reformovaná kresťanská cirkev, Židovská náboženská obec a Teologická fakulta v Košiciach. Preto neodmysliteľnou súčasťou programu festivalu je Ekumenický koncert, na ktorom sa rôznorodosť spevov jednotlivých cirkví zlieva v jednu oslavu Stvoriteľa.

Na tohtoročnom 27. ročníku okrem už známych speváckych zborov vystúpia ako hostia detský spevácky zbor Ratolesť, pôsobiaci pri Základnej škole sv. Cyrila a Metoda na Bernolákovej ulici, Spevácky zbor Chorus Comenianus Evanjelického gymnázia Jána Amosa Komenského a Spevácky zbor sv. Kataríny Alexandrijskej z Kysaku.

Podujatie poteší a pohladí uši i srdce všetkých milovníkov zborových a liturgických spevov v Kunsthalle/Hale umenia 13. novembra o 18:00 hod.

Vstup: voľný 

 

fsu_2016_ekumenicky_koncert_a2_cs6-page-001


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.