Festival sakrálneho umenia – koncert speváckych zborov

Dátum a čas:
nedeľa - 19. 11. 2017 - 15:00 - 16:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Festival sakrálneho umenia je najstarším podujatím a ojedinelým v rámci Slovenska, ktoré každoročne pripravuje Mesto Košice. Jeho 28. ročník sa uskutoční v novembri ako ekumenická prehliadka sakrálneho umenia v oblasti hudobnej, výtvarnej, dramatickej a filmu s medzinárodnou účasťou.  Na jednom z podujatí vystúpi 19. novembra o 17:00 hod. v Kunsthalle/Hale umenia šesť speváckych zborov.

Na koncerte zaspievajú spevácky zbor Apoštolskej cirkvi Debora, zbor pri Maďarskom reformovanom cirkevnom zbore v Košiciach Laudate Dominum, Spevácky zbor sv. Faustíny, Spevácky zbor sv. Cyrila a Metoda pri Katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky, spevácky zbor Evanjelickej cirkvi a. v. Chválospev a hostia z Užhorodu Cantus. V závere zaznie spoločná skladba 180 účinkujúcich Otče náš.

Svojou národnostnou a náboženskou rozmanitosťou sa Košice zaradili k mestám s prívlastkom tolerancie a porozumenia. Od nepamäti sú otvoreným mestom, mestom náboženskej znášanlivosti, ku ktorej prispieva aj sakrálny festival. Popri sebe žijú veriaci rôznych kresťanských cirkví, iných vierovyznaní, ale i ľudia bez vyznania. Už viac ako 20 rokov tu pôsobí Ekumenické spoločenstvo, ktoré združuje kresťanské cirkvi a cirkevné spoločenstvá na území Košíc.

Vstup: voľný 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.