Festival TRANS/MISIE: Bienále divadelného plagátu

Dátum a čas:
streda - 11. 09. 2019 - nedeľa - 29. 09. 2019 - 0:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Počas festivalu TRANS/MISIE malo v Košiciach premiéru Bienále divadelného plagátu v Galérii Alfa. Cieľom 16. ročníka súťaže mladých 2019 je prehľad plagátovej tvorby spojený s prezentáciou divadelných predstavení, ale aj podujatí, súvisiacich s divadlom za obdobie rokov 2017 –  2019. Záujemcovia si ich budú môcť pozrieť na vernisáži 11. septembra o 16:30 hod., ale aj v nasledujúcich dňoch. Výstava potrvá do 29. septembra. V novembri sa expozícia predstaví v Rzeszowe a v roku 2020 v galériách v Bratislave a Ústí nad Labem.

Cieľom súťaže „Mladé Košice – Rzeszow 2019“ bolo preskúmať kreativitu plagátov súvisiacich s propagáciou divadelných podujatí, vytvorených za posledné dva roky. Súťaž bola určená študentom umenia a absolventom, ktorí ukončili štúdium za posledných 5 rokov.

Organizátorom Bienále je rzeszowska „Siemaszka“ a umeleckými partnermi sú Akadémia výtvarných umení v Bratislave a umelecké oddelenie Univerzity UJEP-FUD v Ústí nad Labem. Kurátorom a organizátorom bienále je Krzysztof Motyk – dlhoročný grafik Siemaszki, autor väčšiny plagátov na predstavenia z repertoáru tohto divadla.

Medzinárodné Bienále divadelného plagátu, organizované Divadlom Wandy Siemaszkovej v Rzeszowe má už vyše tridsaťročnú tradíciu. Je najstaršou súťažou divadelného plagátu na svete, do ktorej sa tento rok prihlásili autori s 300 postermi zo 14 krajín. Vystavených bude 90 plagátov. Svoj verdikt a laureátov bienále vyhlási medzinárodná porota v zložení Agnieszka Ziemiszewska z Poľska, Stanislav Stankoci zo Slovenska, Karel Misek z Českej republiky a  Krzysztof Motyka z Poľska na vernisáži.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.