Festival TRANS/MISIE: FAUST – divadelné predstavenie

Dátum a čas:
streda - 11. 09. 2019 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadelné predstavenie Teatru Przedmieście z Rzeszowa si počas medzinárodného festivalu TRANS/MISIE v Košiciach budú môcť návštevníci Kasární/Kulturparku pozrieť 11. septembra 2019 o 17:00 hod. Inscenácia vznikla v rámci festivalu “Žriedla pamäte. Szajna-Grotowski – Kantor 2018”.

Divadlo „Przedmieście” opäť siaha po veľkej literatúre, po autorskej interpretácii románu Thomasa Manna Jozef a jeho bratia v predstavení „Cesta” a po obnovení kultovej drámy „Dybuk” Szymona Anskiego Aneta Adamska siahla po veľdiele svetovej literatúry: Faustovi Johanna Wolfganga Goetheho. Inscenácia nie je klasickým spracovaním, ale ako býva zvykom u tohto poľského súboru, dielo je prefiltrované cez autorské vízie režisérky. V predstavení sa miešajú elementy reálne a mystické a divák sa stáva svedkom vnútornej premeny bohatierov.

Okrem Goetheho textu sa objavujú aj časti drámy „Tragické činy doktora Fausta“ Christophera Marlowea, ktorá je rozprávaním o vnútornom konflikte, vznikajúcom v duši každého človeka. Hlavný hrdina Faust túži poznať a porozumieť pravidlám, ktoré riadia svet, túži po konfrontácii s Bohom a stretnutí so silami pekla a napokon túži okúsiť čistú, romantickú lásku. Hlavná otázka inscenácie znie: Čo s nami bude, ak zabudneme na Boha? Čo sa stane s našou dušou, ak zabudneme, že je jedinou, tým jediným nesmrteľným, čo na tomto svete máme…

Vstupné: 5 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.