Festival Voicingers – workshopy a koncerty

Dátum a čas:
streda - 11. 09. 2019 - nedeľa - 15. 09. 2019 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Druhý ročník festivalu Voicingers ponúka v prvej polovici septembra v priestoroch Kasární/Kulturparku sériu workshopov pre deti a mládež, ktoré budú viesť skúsení džezoví muzikanti. Od stredy do piatku, 11. až 13. septembra 2019, bude sedmička hudobníkov pracovať na rozvoji hudobných schopností, ale aj vlastnej kreativity či osobitému prístupu mladých muzikantov k hudbe. Počas víkendu, 14. a 15. septembra, predstavia muzikanti hudobnú tvorbu. Podujatie je zároveň súčasťou 8. ročníka Letného hudobného festivalu Hevhetia.

„Po minuloročnej košickej premiére organizujeme pôvodom poľský prestížny festival hudobnej kreativity a improvizácie. Prinášame ho do Košíc pod názvom Voicingers on Tour – Slovakia. Počas prvých troch dní (11. až 13. septembra) ponúkneme hudobné workshopy, ktoré budú vedené umelecky aktívnymi európskymi jazzmanmi s pedagogickou skúsenosťou (spevákmi a inštrumentalistami). Sú určené pre ľudí, ktorí spievajú a hrajú na hudobné nástroje (pre amatérov aj študentov hudobných škôl a konzervatórií). Cieľom workshopov je prehĺbiť kontakt s vlastnou muzikálnosťou,“ povedal organizátor festivalu a riaditeľ vydavateľstva Hevhetia Ján Sudzina.

Účastníci pracujú v jednej alebo dvoch skupinách – deti (vo veku 7 – 15 rokov) a dospievajúci s dospelými (vo veku 15 rokov a viac). Súčasťou workshopov bude spev skupinových piesní a hranie na etnických perkusiách. Každý účastník bude mať možnosť hrať alebo spievať v sprievode bicích, basgitary a gitary. Workshopy pre deti a dospelých sa konajú súčasne. Séria workshopov bude ukončená skúškami na záverečný koncert adolescentov (dospelých) a detí.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.