Filmová hudba – Richard Rikkon – koncert

Dátum a čas:
nedeľa - 10. 05. 2015 - 15:00 - 19:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Priestory Kunsthalle/Haly umenia ozvučí 10. mája filmová hudba v klavírnom prevedení. Skladby z filmov Intouchables (Nedoknuteľní), Amelie from Montmartre (Amélia z Montmartru), The Pianist (Pianista), Schindler´s list (Schindlerov zoznam), Edith Piaf a ďalších zahrá známy slovenský klavirista Richard Rikkon. Pre veľký záujem odohrá dva koncerty so začiatkom o 17. a 19. hod. Vstupenky sú už vypredané. 

Film Amélia z Montmartru,  je francúzska romantická komédia z roku 2001, v ktorej hlavnú rolu stvárnila Audrey Tautou. Autorom hudby je Yann Tiersen. Na koncerte zaznie najznámejšia skladba z tohto soundtracku Comptine d’un autre été. Chýbať nebude ani titulná skladba z filmu Nedotknuteľní „Una Mattina“Hudbu skomponoval známy taliansky klavirista Ludovico Einaudi. Vypočujeme si aj hudbu skladateľa Johna Wiliamsa z filmu Schindlerov zoznam od režiséra Stevena Spielberga, Pianista je príbehom Wladyslawa Szpilmana, skvelého pianistu a uznávaného interpreta Chopinových skladieb. Príbeh sa začína v momente, keď vo varšavskom rádiu zaznie Chopinovo Nocturno v C# moll v jeho podaní. V programe filmových skladieb nechýba ani Čajkovského Swan Lake z amerického psychologického thrilleru Čierna labuť, ktorý režíroval Darren Aronofsky. Hrať sa bude aj zo soundtrackov k filmom The Hours, Edith Piaf, Shine a ďalších.


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.