Filmová hudba – Štátna filharmónia Košice

Dátum a čas:
štvrtok - 10. 09. 2015 - 15:00 - 18:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Po veľmi úspešnom koncerte filmovej hudby v klavírnom prevedení sa začiatok jesene bude niesť opäť v tomto duchu. Tentoraz to nebude iba klavír, ale symfonický orchester. Hudbu z najznámejších filmov uvedie 10. septembra v Kunsthalle/Hale umenia Štátna filharmónia Košice s dirigentom Martinom Leginusom. Pre veľký záujem sa uskutočnia dva koncerty so začiatkom o 17:00 a 20:00 hod.

Vypočujte si upútavku.

john-williamsZnieť bude predovšetkým hudba amerického skladateľa Johna Williamsa. Okrem známych skladieb zo soundtrackov k filmom Superman, Indiana Jones, Star Wars si vypočujeme aj skladby z filmov Čeľuste či Gejša. Zaznie aj Psycho suite od Bernarda Herrmanna.

JOHN TOWNER WILLIAMS (1932) je vďaka 45 nomináciám označovaný za najviac nominovaného žijúceho umelca na Cenu Akadémie. Je dvorným skladateľom hudby ku filmom Stevena Spielberga. Doteraz získal 5 Oscarov, 3 Emmy, 4 Zlaté glóbusy a 21 cien Grammy. Zložil hudbu k mnohým, predovšetkým fantastickým, dobrodružným a najpopulárnejším filmom všetkých čias, ako sú Hviezdne vojny, Jurský park, Čeľuste, Indiana Jones Schindlerov zoznam Superman, AI – umelá inteligencia a Harry Potter. V súčasnosti patrí  medzi najuznávanejších amerických skladateľov filmovej, ale aj klasickej hudby a je najvýznamnejší a najúspešnejší skladateľ filmovej hudby všetkých čias, ktorý skomponoval partitúry k vyše 100 filmom.

PROGRAM:

John Williams: Superman main theme

John Williams: Superman „Love theme“

Bernard Herrmann – Psycho suite

John Williams: Indiana Jones: main theme – The Raiders of the Lost Ark

John Williams: Flying theme (z filmu E.T.)

John Williams: Memoirs of a Geisha – Sayuri’s Theme

John Williams: JAWS Theme

John Williams: Jurassic Park Main theme

John Williams: Star Wars Suite for Orchestra

I. Main Title

II. Princess Leia´s theme

III. The Imperial March (Darth Vader´s

IV. Yoda´s theme

V. Trone Room & end title

Vstupné: 10 € v predpredaji/14 € na mieste

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.