Filmová prehliadka Be2Can: Antológia mesta duchov

Dátum a čas:
pondelok - 11. 11. 2019 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Už šesť rokov prináša jesenná prehliadka festivalových filmov Be2Can inšpiratívne filmy z hlavných súťaží troch najprestížnejších svetových filmových festivalov – Berlína, Benátok a Cannes. Päť úspešných snímok uvidí publikum aj v Košiciach. V Kasárňach/Kulturparku sa budú premietať od 11. do 13. novembra 2019. Prvým filmom z ponuky, ktorý bol na Berlinale 2019 nominovaný na Zlatého medveďa je kanadská snímka Antológia mesta duchov, ktorá je v ponuke 11. novembra o 18:00 hod.

Zapadnutou dedinou Irénée-les-Neiges kdesi v Quebecu otrasie smrť dvadsaťjedenročného Simona. Príchod psychologičky však pragmatická starostka odmieta – podľa nej sa uzavretá komunita, tvorená skromným počtom 215 obyvateľov, dokáže s tragédiou vyrovnať sama. No opak je pravdou: mrazivé dni sa ťahajú donekonečna, staré poriadky sú neudržateľné a z hmly sa pomaly vynárajú tajomné postavy. Avšak to, čo sa zdá čudné a nepochopiteľné, má niekedy oveľa podvedomejší základ, než by sme si želali. Melancholická aj vtipná, poetická aj politická snímka quebeckého režiséra Denisa Côtého využíva tradičnú ikonografiu duchárskych filmov na metaforické rozprávanie o našom strachu z „iného“.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.