Filmová prehliadka Be2Can: Drahí súdruhovia

Dátum a čas:
sobota - 23. 10. 2021 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Októbrovú filmovú ponuku prehliadky Be2Can obohatí 23. októbra 2021 o 18:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku snímka Drahí súdruhovia. Andrej Končalovský vo svojom zatiaľ poslednom filme zachytil krvavý priebeh štrajku v priemyselnom mestečku Novočerkassk. Film získal vlani Zvláštnu cenu poroty na festivale v Benátkach. Rusi s ním skúšali šťastie aj na udeľovaní Oscarov. Masaker sledujeme očami aktivistky, ktorá si musí vybrať medzi lojalitou k ideológii a vlastnej rodine.

Ľudmila, oddaná funkcionárka komunistickej strany a idealistická veteránka z druhej svetovej vojny, je metlou na všetko, čo vníma ako protisovietsky postoj. Spolu s ďalšími miestnymi funkcionármi strany ju zaskočí štrajk v miestnej továrni, na ktorom sa zúčastní aj jej vlastná dcéra. Keďže situácia sa rýchlo vymkne spod kontroly, Ľudmila začne po dcére zúfalo pátrať, pričom čelí zákazom vychádzania, hromadnému zatýkaniu a bezohľadným pokusom úradov zakryť štátne násilie. Jej kedysi nespochybniteľná viera v stranícku líniu je otrasená rastúcim povedomím o ľudských stratách, ktoré trhá jej svet na márne kúsky.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.