Filmová prehliadka Be2Can: Ľúbil som svoju ženu

Dátum a čas:
pondelok - 18. 10. 2021 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Filmovú prehliadku najúspešnejších filmov z prestížnych filmových festivalov v Berlíne, Benátkach a Cannes otvorí v Kasárňach/Kulturparku 18. októbra 2021 o 18:00 hod. snímka Ľúbil som svoju ženu režisérky Ildikó Enyedi. Držiteľka Zlatého medveďa z Berlinale a nominácie na Oscara za film O tele a duši, vychádza vo svojom novom filme z rovnomenného románu maďarského spisovateľa Milána Füsta. Tento autor bol v roku 1965 nominovaný na Nobelovu cenu za literatúru a jeho najznámejší román bol preložený do viac ako 20 jazykov.

Holandský kapitán nákladnej lode Jakob Störr a jeho priateľ sa pri popíjaní alkoholu stavili, že sa Störr ožení s prvou ženou, ktorá vstúpi do kaviarne. Tak sa zoznámi s rozmarnou Francúzkou Lizzy, s ktorou sa naozaj ožení. Začne sa rozvíjať ľúbostný príbeh bohatý na lásku ako z rozprávok Tisíc a jednej noci. Pozoruhodná vzťahová dráma mala premiéru v hlavnej súťaži na festivale v Cannes.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.