Filmová prehliadka Be2Can: Nitram

Dátum a čas:
streda - 20. 10. 2021 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Druhou ocenenou snímkou, ktorú predstaví festivalová prehliadka Be2Can v Kasárňach/Kulturparku 20. októbra 2021 o 18:00 hod. bude film Nitram od austrálskeho režiséra Justina Kurzela. Herec Caleb Landry Jones získal za stvárnenie masového vraha, ktorý v roku 1996 v Tasmánii zavraždil 35 ľudí, cenu za najlepší mužský herecký výkon. Film sleduje udalosti vedúce k masakru v Port Arthur v snahe pochopiť, prečo a ako k tejto tragédii došlo.

V polovici 90. rokov minulého storočia žije Nitram so svojou matkou a otcom na jednom z austrálskych predmestí. Cíti sa izolovaný a frustrovaný z toho, že nie je schopný nikam zapadnúť, až kým nečakane nenájde blízku priateľku v samotárskej dedičke Helene. Keď tento vzťah narazí na tragický koniec, Nitramova osamelosť a hnev rastú a jeho postupný úpadok vyústi do katastrofy.

Film bol nakrútený podľa skutočnej udalosti. Martin John Bryant zastrelil 35 ľudí a 23 zranil a navždy poznamenal život v pokojnom mestečku. Dostal 35 doživotných trestov a k tomu ešte 1652 rokov odňatia slobody.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.