Filmová prehliadka Be2Can: Titán

Dátum a čas:
utorok - 19. 10. 2021 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Film Titán, ktorý uvidia diváci na prehliadke Be2Can 19. októbra 2020 o 18:00 v Kasárňach/Kulturparku, ovládol na festivale v Cannes hlavnú súťažnú kategóriu. Režisérka Julia Ducournau sa po kontroverznom filme Raw vrátila do Cannes s ešte kontroverznejším filmom, ktorý jej (ako iba druhej žene v 74-ročnej histórii festivalu priniesol Zlatú palmu za réžiu. Nasleduje tak  kroky režisérky Jane Campion, ktorá v roku 1993 vyhrala Zlatú palmu s filmom Piano.

Jeden z mála žánrových filmov, ktorý vyhral MFF Cannes, sa pasuje za najdivokejší a najkontroverznejší film, aký bol tento rok predstavený na festivale (a to bola v súťaži aj snímka Paula Verhoevena Benedetta). Film ponúka vizuálne silné obrazy, vízie ženy – niekoľkonásobnej vrahyne, ktorá je posadnutá autami (divoký sex s nimi nevynímajúc), ktorá navyše tají svoje pohlavie a vydáva sa za strateného syna jedného zúfalého muža. Vo filme si zahrali Vincent Lindon, Agathe Rousselle, či Garance Marillier.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.