Filmové dni S. Kubricka – Mechanický pomaranč

Dátum a čas:
utorok - 10. 02. 2015 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Americký režisér a fotograf Stanley Kubrick (1928-1999) zanechal v kinematografii hlbokú stopu. Jeho filmy si budú môcť pozrieť na filmovom festivale aj Košičania, ktorí sa s jeho tvorbou oboznámia v Kasárňach/Kulturparku na filmových dňoch od 10. do 12. februára. 

V prvý večer sa bude premietať film MECHANICKÝ POMARANČ. Pred jeho uvedením sa budú môcť záujemcovia zúčastniť na prednáške Petra Konečného o živote a tvorbe režiséra so začiatkom o 18. hodine.

Hlavná postava filmu Alex deLarge je vodcom brutálnej bandy pubertálnych výtržníkov, ktorí chodia poza školu, po nociach popíjajú chemicky obohatené mlieko v bare Korova a agresivitu si vybíjajú bitkami, znásilňovaním a prepadávaním slušných občanov. Alex miluje viac ako sex a rabovanie hudbu Ludwiga van Beethovena. Tá ho dokáže nabudiť k poriadnym dávkam ultra násilia. Všetko sa však náhle zmení, keď skončí vo väzení. Jeho jedinou šancou je podstúpiť odvykaciu kúru. Po jej absolvovaní sa stane alergický nielen na násilie, ale aj na hudbu. Režisér Stanley Kubrick nakrútil podľa rovnomennej predlohy Anthonyho Burgessa temnú víziu neďalekej budúcnosti. V mene ochrany poriadku sú ľudia v tomto svete premieňaní na mechanické pomaranče, zbavené slobodnej vôle a konania.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.