Filmové dni SCANDI II: Vlna

Dátum a čas:
streda - 20. 01. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Filmový divák si príde na svoje na výberovej žánrovej prehliadke aktuálnych filmov zo severskej kinematografie. Filmové dni SCANDI, ktoré v roku 2015 zapĺňali kinosálu Kasární/Kulturparku, znovu ponúknu v druhom ročníku to najnovšie zo „Severskej filmovej lekcie“. Tento slogan je dobre mienenou métou, ktorú chcú organizátori už druhý rok dosiahnuť. V košickom priestore sa bude premietať šesť snímok od 20. do 24. januára. Je to len malá časť toho, čo všetko sa v Dánsku, Fínsku, Švédsku, Nórsku a na Islande aktuálne natočilo. Nórsky film Vlna sa bude premietať 20. januára.

Skúsený geológ Kristián sa aj s rodinou chystá opustiť malebné mestečko Geiranger. Prístroje, umiestnené v jednom z horských masívov nad fjordom, zachytia znepokojujúce signály. V momente, keď sa spustia poplašné sirény, sa naplní Kristiánova najhoršia nočná mora. On i jeho najbližší majú presne 10 minút, aby sa zachránili pred obrovskou vlnou, spôsobenou zosuvom pôdy. Začína sa súboj s časom a živlami. Film Vlna preniesol postupy klasických amerických katastrofických filmov do drsného severského prostredia.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.