Filmové leto v AMFIKU: Zátopek

Dátum a čas:
piatok - 10. 09. 2021 - 19:30 - 21:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Filmové leto v AMFIKU pokračuje aj v septembri. Kino Úsmev pozýva priaznivcov filmu do Amfiteátra 10. septembra 2021 o 19:30 hod. na životopisný film Zátopek.  

Legendárny bežec Emil Zátopek dosiahol počas svojho života neskutočné vrcholy, ale zažil aj tvrdé pády. Režisér David Ondříček zhrnul jeho život v koncentrovanej podobe do nového filmu, Ten zachytáva dramatický osud slávneho športovca na pozadí komunistického režimu.

Dej filmu sa začína v pohnutom roku 1968. Austrálsky rekordér Ron Clarke práve navzdory všetkým očakávaniam premárnil svoju pravdepodobne poslednú šancu na olympijskú medailu, keď počas kľúčových pretekov utrpel vážny zdravotný kolaps.

Následne na to prepadáva pochybnostiam o zmysle vlastnej kariéry. Nakoniec sa vydáva do Prahy za legendárnym bežcom Emilom Zátopkom, ktorého bezmedzne obdivuje. Príbehová línia rozhovoru medzi Ronom Clarkom a Emilom Zátopkom nás retrospektívne vracia ku kľúčovým momentom Zátopkovho športového i súkromného života. Na olympiáde v roku 1952 získal tri zlaté medaily a zároveň zlomil tri svetové rekordy. Film však nerozpráva len o športe, ale aj o osudovom stretnutí a celoživotnej láske dvoch ľudí, ktorú nedokázali zlomiť ani športové či životné prehry.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.