Filmové Vianoce pre deti

Dátum a čas:
štvrtok - 15. 12. 2016 - nedeľa - 18. 12. 2016 - 8:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Filmové Vianoce pre deti v Kasárňach/Kulturparku nebudú samozrejme len o premietaní rozprávok, ale tí najmenší budú chystať na najkrajšie sviatky v roku aj rôzne prekvapenia.  Priestory sú im vyhradené v dňoch 15. – 18. decembra v čase od 10:00 do 18:00 hod.

V tvorivých dielňach budú vyrábať rôzne vianočné darčeky, piecť a zdobiť  perníky, ale aj nahrávať video vianočné pozdravy pre rodičov na FACEBOOK a YUTUBE K13. V kinosále sa budú premietať filmy. Tí najmenší uvidia snímky Cesta za vianočnou hviezdou (10:30), Magické striebro (12:45) a aj pokračovanie Magické striebro – Hľadanie kúzelného rohu (15:00).

Mimoriadne pútavý rozprávkový príbeh Cesta za vianočnou hviezdou sa odohráva v prekrásnej zasneženej nórskej prírode. Začína sa v predvianočnom čase, keď do zakliatej dedinky dorazí dvanásťročná Sonja v sprievode lupičov.  Podarí sa jej ujsť a útočisko nájde u kráľa, ktorý prišiel o svoju dcéru. Tá sa stratila, keď sa vybrala hľadať do lesa vianočnú hviezdu. Jeden mudrc mu poradil, že ak sa mu do desiatich rokov podarí hviezdu opäť rozžiariť, jeho dcéra sa vráti. Na túto úlohu sa podujala Sonja.

Rovnako napínavý bude aj dej druhého filmu Magické striebro. Princezná Modrá ruža je malý škriatok, žijúci hlboko v nórskych horách. Žije v malej komunite škriatkov a spolu s ostatnými je zodpovedná za vytvorenie prechodu medzi denným svetlom na nočné. Tento prechod sa nazýva mágia hodiny a je stvorená z čarovného striebra, ktoré vlastnia a chránia modrí trpaslíci. Keď jedného dňa striebro ukradnú, svet sa ponorí do večnej noci. Statočná princezná sa vydáva na pozoruhodnú cestu za získaním striebra, aby zachránila svet od večnej temnoty.

Pokračovaním Magického striebra je Hľadanie kúzelného rohu. Po nekonečne dlhom jesennom spánku sa modrí škriatkovia prebudili do tej najchladnejšej zimy, akú kedy zažili. Malé údolie s gazdovstvom, kde si nažívajú červení škriatkovia, je ohrozené obrovským ľadovcom. Dokáže kráľovná Fjellrose pomôcť Drengovi, kráľovi červených škriatkov? Verí dávnej povesti o magickom modrom rohu, ktorý dokáže zmeniť počasie. Keď sa jej podarí nájsť ho, bude môcť ľadovec roztopiť. Ale modrí škriatkovia sú proti, pretože jeho posledné použitie spôsobilo katastrofu. Napriek ich varovaniam sa Fjellrose a Dreng vydajú na výpravu za legendárnym rohom.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.