Filmový festival Be2Can: Cesta času

Dátum a čas:
pondelok - 09. 10. 2017 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na 4. ročníku Be2Can sa bude premietať aj vizuálne úchvatný dokument o vzniku a zániku vesmíru. Bezmála štyridsať rokov sa vo vizionárskej mysli jedného z najvýznamnejších amerických režisérov Terrence Malicka rodila myšlienka na ambicióznu esej, ktorá nakoniec dostala tvar filmu Voyage of Time (Cesta času). Premietať sa bude v Kasárňach/Kulturparku 9. októbra o 18:00 hod.

V centre jeho pozornosti je evolúcia rôznych živých foriem, ich rozmanité podoby, premeny od jednobunkových organizmov až po formovanie ľudskej civilizácie. Film získal cenu Green Drop Award a bol nominovaný na Zlatého leva Benátky 2016.

Na tvorbe unikátneho dokumentu sa podieľal celý rad významných osobností vedeckého sveta, paleontológovia, biológovia, astrofyzici z prestížnych centier z celého sveta. Rozšírenú celovečernú verziu, ktorá vznikla spolu s kratším zostrihom pre IMAX, sprevádza poetický komentár slávnej herečky Cate Blanchett. Jej uhrančivý hlas kladie otázky, ktoré  prevádzajú ľudstvo  odjakživa. Malick tak pokračuje v odhaľovaní  koreňov existencie človeka, ktoré dostalo jasnú podobu v oceňovanom filme Strom života.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.