Filmový festival Be2Can: Hedi

Dátum a čas:
pondelok - 24. 10. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Tretí ročník prehliadky najúspešnejších filmov Be2Can z prestížnych festivalov prinesie novinky svetovej kinematografie aj do kina v Kasárňach/Kulturparku. V prvý večer (24. 10. o 19:30 hod.) sa bude premietať debut tuniského režiséra a scenáristu Mohameda Ben Attiy Hedi.

Múdro napísaný, od sentimentu celkom oslobodený film, ktorý dokáže v detailoch a náznakoch prezradiť o arabskej jari a porevolučnom Tunisku viac než mnohé politické komentáre, ohromuje na prvotinu mimoriadne vyspelou formou. Jeho dôsledne realistický, až naturalistický tón je zreteľným odrazom rukopisu koproducentov filmu – slávnych bratov Dardennovcov. Attiovo neokázalé, hlboko emotívne prelínanie emancipačnej love story so socio-politickou alegóriou bolo po dlhých dvadsiatich rokoch prvým arabským filmom v berlínskej hlavnej súťaži a právom si odniesol dve významné ceny – Cenu za najlepší debut a Strieborného medveďa pre najlepšieho herca.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.