Filmový festival Be2Can: Neon Demon

Dátum a čas:
piatok - 28. 10. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Do programu prehliadky filmov z  festivalu Be2Can v Kasárňach/Kulturparku  je na posledný večer (28. 10. O 19:30 hod.) zaradená najnovšia snímka excentrického režiséra Nicolasa Windinga Refna  “fashion horor”  Neon Demon, nominovaný na Zlatú palmu v Cannes.

Jesse (Elle Fanning) je mladá, krásna a má tajomnú esenciu, ktorá ju vyčleňuje zo zástupu dokonalých krások, uchádzajúcich sa o svojich pár rokov slávy na módnych mólach v Los Angeles. „Kto by chcel skysnuté mlieko, keď môže mať čerstvé mäso“, poznamená na jej adresu jedna zo závistlivých kolegýň, ktoré ju sprevádzajú po márnivých zákutiach fashion sveta. Neónový pulz večierkov a sektárska atmosféra fotografických seáns začínajú mladé dievča natoľko pohlcovať, že prehliada varovné signály – prostredie plné odleskov a luxusného pozlátka totiž ukrýva zlo, ktoré sprevádza kult krásy od pradávna.

Pre naivnú Jesse v ríši divov už ale môže byť neskoro. Zatiaľ čo prežíva svoj neónový sen, v diaľke sa prebúdzajú prízraky vrážd, nekrofílie a kanibalizmu. Farboslepý dánsky provokatér Nicolas Winding Refn vyzýva diváka, aby s ním vstúpil do pestrofarebného prázdna, ktoré požiera pôvab a nevinnosť. Horor o kráse a ničote i o kráse ničoty – Neon Demon vťahuje diváka do zvodnej čiernej diery módneho priemyslu i Mesta anjelov.

Vstupné: 3 € 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.