Filmový festival Be2Can: Neznáme dievča

Dátum a čas:
utorok - 25. 10. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Tretí ročník prehliadky najúspešnejších filmov Be2Can z prestížnych festivalov prinesie novinky svetovej kinematografie aj do kina v Kasárňach/Kulturparku. Druhým filmom, nominovaným na Zlatú palmu, Cannes 2016, ktorý uvidia diváci v Košiciach (25. 10. o 19:30 hod.), je francúzska snímka Neznáme dievča.

Jenny (Adèle Haenel) je lekárkou, ktorá má malú ambulanciu po svojom starom a chorom mentorovi. Ambiciózna mladá žena sa chystá na veľký kariérny skok – prestup do významnej nemocnice a prestížne oddelenie. Jedného  večera v  jej ordinácii niekto zazvoní,  no Jenny nereaguje. Je po ordinačných hodinách a má dosť práce s neistým Julienom (Olivier Bonnaud), ktorý  je u nej na praxi. Ráno sa dozvie, že neznáme dievča, ktoré nepustila dnu, našli neďaleko  mŕtve, pravdepodobne bola zavraždená.  Hnaná výčitkami svedomia sa Jenny pokúša vypátrať jej identitu, ale taktiež túži odhaliť páchateľa brutálneho činu.

Majstri kinetickej sociálnej drámy, bratia Jean-Pierre a Luc Dardennovci, sa po sociálnom thrilleri Dva dni, jedna noc úspešne vydávajú do teritória civilnej detektívky bez toho, aby opúšťali programové východiská svojej poetiky – realistické zachytenie spoločenského prostredia, marginálnych postáv a skúmania rôznych aspektov humanizmu.

 Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.