Filmový festival Be2Can: Nikdy si tu nebol

Dátum a čas:
nedeľa - 08. 10. 2017 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Cenu za najlepší scenár si z tohtoročného medzinárodného filmového festivalu v Cannes odniesla Lynne Ramsey, ktorá predstavila mysteriózny thriller You Were Never Really Here (Nikdy si tu nebol), nominovaný na Zlatú palmu. Porota ocenila okrem toho aj herca v hlavnej úlohe Joaquina Phoenixa. V nezvyčajne brutálnom expresionistickom filme stvárnil traumatizovaného vojnového veterána, ktorý sa pomstí obchodníkom s bielym mäsom.

Veľký filmový zážitok prinesie divákom v Kasárňach/Kulturparku prehliadka festivalového filmu z Berlína, Benátok a Cannes Be2Can. Tento titul sa bude premietať 8. októbra o 18:00 hod.

Joe je vojnový veterán, ktorý si „nazbieral“ mnoho jaziev. Nielen z nasadení v Afganistane, ale aj z detstva, keď musel čeliť brutálnemu otcovi a zo svojej kariéry agenta jednotky FBI pre boj s prostitúciou. Svoj bezvýchodiskový život trávi medzi domom, kde žije jeho čudácka matka a nebezpečnými misiami, na ktorých zachraňuje ženy – obete obchodu s bielym mäsom. Významný senátor si ho najme, aby priviedol späť jeho neplnoletú dcéru, ktorá skončila v jednom z anonymných domov, v ktorých kvitne detská prostitúcia. Joe berie svoje osvedčené kladivo a vydáva sa na ďalšiu výpravu za spravodlivosťou. Tentoraz však nezostane iba pri záchrane bezbrannej ženy. Nevdojak zasiahne do pedofilnej siete, ktorej vlákna vedú vysoko… Od tohto momentu sa jeho existencia dostáva do krvavej špirály, ktorej násilnosť prekonáva aj predchádzajúce traumatické zážitky.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.